Opalanie natryskowe

Latem większość z nas może poszczycić się piękną opalenizną – im później, tym opalenizna jest wyraźniejsza. Nie da się tego uniknąć nawet stosując obowiązkowe o tej porze roku kremy z filtrem. Posiadacze jasnej karnacji i delikatnej skóry mogą mieć z tym bowiem nie lada problem. Wszyscy bowiem wiemy, że wielogodzinne przesiadywanie na słońcu nikomu nie służy a i w przypadku jasnej karnacji nie tylko nie przyniesie zamierzonych efektów, ale dodatkowo może się przyczynić do poparzeń i innych groźnych komplikacji zdrowotnych. Jeżeli jednak nadal marzymy o pięknej złocistej opaleniźnie lecz chcielibyśmy, aby powstała ona bez kontaktu ze słońcem, to nic straconego.

Współczesna kosmetologia znalazła rozwiązanie dla tego problemu i nie jest nim bynajmniej szkodliwe dla skóry solarium. Jest nim natomiast tak zwane opalanie natryskowe – w pełni zdrowa metoda opalania oparta na samoopalaczu. Zabiegu takiego podejmuje się niemalże każdy większy salon kosmetyczny czy gabinet urody, a polega on na tym, że kosmetyczka uprzednio oczyszczając skórę klientki za pomocą specjalnego suchego peelingu i zabezpieczając bardziej suche miejsca oliwką, wykonuje specjalnym pistoletem natrysk całego ciała bądź wybranych jego partii. Po zabiegu klientka nie powinna się kąpać przez 24 godziny, aby opalenizna mogła się utrwalić, a właściwy efekt pojawia się po około dwóch dobach i utrzymuje przez następnych około siedmiu. Należy podkreślić, że jest to najzdrowsza i bardzo skuteczna metoda opalania. Sam zabieg przebiega bardzo szybko – trwa on bowiem kilkanaście minut. Nie występują też właściwie żadne przeciwwskazania. Trzeba natomiast pamiętać, aby na 24 godziny przez zabiegiem nie wykonywać depilacji i nie stosować innych samoopalaczy – o tym jednak podczas umawiania się na wizytę poinformuje nas kosmetyczka.

Wrocław ma w swej ofercie kilkanaście salonów wykonujących opalanie natryskowe swiaturody.com. Wybierając się do jednego z nich na taki zbieg, pamiętajmy również o włożeniu ciemnych i luźnych ubrań, gdyż jasne tkaniny mogą się od środka samoopalającego trwale ubrudzić. Opalanie natryskowe to doskonała alternatywa dla popularnych i dostępnych w drogeriach samoopalaczy, które trudno  nałożyć w taki sposób, aby na ciele nie powstały plamy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>