Peeling nie tylko dla kobiet

Mimo coraz większego zainteresowania zabiegami kosmetycznymi wśród panów, w społeczeństwie tkwi przekonanie, że wizyty u kosmetyczki są niemęskie. Część panów świadomych, tego na czym polega dbanie o swoje zdrowie i wygląd nie tylko korzysta ze specjalnych linii kosmetyków dedykowanych do ich typu skóry, ale regularnie składa wizyty u kosmetyczki. Z drugiej strony jest jeszcze wielu panów, którzy sadzą, że wystarczy używać mydła i wody, ogolić się i zmieniać bieliznę, aby móc o sobie mówić, że dbają o siebie.
Z całą pewnością męska skóra jest inna niż skóra kobiet.

Panowie mają grubszą skórę, która posiada więcej gruczołów łojowych jest bardziej podatna na przetłuszczanie. Niewątpliwą zaletą jest natomiast większa ilość włókien kolagenowych, dzięki której męska skóra starzeje się wolniej. Nie zmienia to jednak faktu, że czas płynie również dla mężczyzn. Oznaką starzenia się skóry u panów jest powolne jej zwiotczenie, przez co np. powieki lub policzki powoli zaczynają opadać w efekcie twarz staje się ponura i surowa.
Jeśli rozpatrzyć grupy społeczne, które najczęściej korzystają z usług salonów urody zdecydowanie przeważa tu menadżerowie, ludzie biznesu czy celebryci. Większą klientele będą miały salony w stolicy. Większość zabiegów dedykowanych dla panów może być wykonać każda kosmetyczka. Olsztyn (olsztyńskie salony kosmetyczne znajdziesz tu -> Świat Urody), Białystok czy Warszawa – w każdym mieście i miejscowości możemy z łatwością znaleźć salony wykonujące usługi kosmetyczne dla panów. Czasem są dedykowane tylko dla mężczyzn, a czasem damsko-męskie. Niezależnie, z którego skorzystamy możemy być pewni, że zostaniemy fachowo obsłużeni, a produkty użyte do tego będą odpowiadały naszym potrzebom i będą dopasowane do naszej skóry.

Do zabiegów, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn należą zabiegi pielęgnacyjne skóry twarzy. Nie zawsze chodzi tu o odmładzanie. Częste golenie powoduje, że męska twarz jest bardzo mocno eksploatowana. Podrażnienia, otarcia, wysuszające środki po goleniu, to tylko niektóre czynniki działające na skórę twarzy. Na półkach z męskimi przyborami przybywa coraz więcej kosmetyków. Oprócz tradycyjnych już pianki do golenia i wody kolońskiej panowie zaczynają kupować maseczki, kremy peelingi i inne specyfiki nastawione zwalczanie konkretnego problemu. Zabiegi oczyszczające twarz wykonane przez kosmetyczkę powodują, że skóra twarzy staje się świeższa, lepiej odżywiona. Peelingi chemiczne, czy mechaniczne usuwają zrogowaciały i martwy naskórek, i działają o wiele intensywniej niż domowe sposoby.

One thought on “Peeling nie tylko dla kobiet

  1. Dobrze, niech dbają o siebie, przynajmniej zobaczą ile nas to kosztuje czasu i pieniędzy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>