Protetyka, czyli profesjonalne uzupełnienie braków w uzębieniu

Protetyka, to dziedzina stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem powstałych w uzębieniu braków. Rozwija się bardzo szybko i oferuje nam wiele metod uzyskania pełnego uśmiechu. Stomatolog w Gorzowie Wielkopolskim, to osoba zajmująca się tego typu leczeniem. Warto poszukać najlepszej dla nas przychodni, w oparciu o indywidualne potrzeby i pełne informacje. Porady przyjaciół, są jak najbardziej wskazane.

Protetyka pozawala na uzupełnienie uzębienia, poprzez zastosowanie implantów. To pojedyncze wypełnienie, wszczepione bezpośrednio w dziąsło. Podczas zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu miejscowym, w tkance miękkiej umieszczony zostaje implant korzenia, na który nasadzany jest ząb – tak zwana czapa. Kolejną metoda jest zastosowanie korony. W przypadku uszczerbku, osadzana jest porcelanowa korona na naturalnym korzeniu. Tak samo zakłada się licówki. Do wyboru jest wiele materiałów, które różnią się od siebie trwałością. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na pomoc dentystyczną w prywatnym gabinecie, czy też w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ proponuje tylko protezy akrylowe i korony porcelanowe, które wykazują się najniższą trwałością. Jeśli chodzi zaś o protezy, to tu rozróżniane są protezy stałe i ruchome oraz wiele różnych materiałów, z których są one wykonywane. Najlepszą jakość i trwałość jednocześnie, mają protezy szkieletowe. To jednak jedno z najdroższych rozwiązań. Najtańsze są protezy akrylowe. Ważne jest, żeby wybrać w taki sposób, aby móc cieszyć się komfortem ich użytkowania, przez długie lata. Dlatego też ich cena, nie powinna być pojmowana w kontekście jednorazowego wydatku, a długofalowej inwestycji. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu gabinety stomatologiczne proponują więc rozłożenie płatności na raty, co dla wielu pacjentów jest doskonałym pomysłem, z którego chętnie korzystają. Pamiętajmy jednak, że jeśli osiadamy nadal swoje uzębienie, należy o nie dbać z niezwykłą dokładnością. Tylko codzienne utrzymywanie higieny, przedłuży ich żywotność. Chcesz mieć zdrowe zęby przez lata, szczotkuj je po każdym posiłku, używaj nici dentystycznych i płynu do płukania. To jedyny sposób, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia poważnych chorób jamy ustnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>